Create Event
Search results for:
No result found! Try with different keywords!
Advertisement
WHITESNAKE    12.07.2022

WHITESNAKE во Скопје @ 12.07.2022

Jul 12, 2022 - Jul 12, 2022

WHITESNAKE во Скопје @ 12.07.2022

Time Tue Jul 12 2022 at 09:00 pm

(add to calendar)

Stadion Na ARM, ,Skopje, Republic of Macedonia, Skopje, Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of

Find Tickets
Advertisement

WHITESNAKE во Скопје @ 12.07.2022, 12 July | Event in Skopje | AllEvents.in WHITESNAKE во Скопје @ 12.07.2022
Крај без Македонија- НЕ МОЖЕ!

ЛЕГЕНДАРНИТЕ WHITESNAKE СО FAREWELL TOUR, ВО СКОПЈЕ!

12-ти јули, Стадион на АРМ!

Драги пријатели,
Големо е задоволството да ве информираме дека успеавме на WHITESNAKE Farewell tour да го вклучиме и Скопје, со голем и последен концерт кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот.

Иако сите албуми им се врвни, а концертите енергични и спектакуларни, фронтменот на бендот David Coverdale одлучи во 2022 година да стави крај на WHITESNAKE. Впрочем, тоа е одлука само на најголемите, а крај без Скопје и Македонија, едноставно не е возможен.

Харизматичниот рокер, кој воедно е еден од најдобрите рокенрол пејачи на светот на сите времиња- Coverdale, заедно со Whitesnake, пред македонската публика ќе ги изведат најголемите хитови со кои израснаа многу генерации.
„Here I go again“, „Is this love“, „Fool for your loving“, „Still of the night“, „Love ain't no stranger“, „Give me all your love“, „Ain't no love in the heart of the city“ и уште многу други, се само дел од големите хитови на легендарните WHITESNAKE што ќе прозвучат на стадионот на АРМ, а за кои се имаме уверено дека македонската публика ги пеела и ќе ги пее во еден глас.

“Возбудени сме и со радост го очекуваме настапот во Скопје каде што на оваа последна турнеја заедно ќе го славиме наследството на Whitesnake, кое речиси 50
години ги освојуваше светските топ листи. Благодарен сум што сѐ уште одиме на турнеи низ светот. Сето ова време го уживав и ги славев сите незаборавни моменти со милиони фанови што беа дел од ова исклучително патување и на кое ме поддржуваа во истото. Навистина го сакам заедничкото искуство со моите неверојатни музичари и едноставно ја сакам мојата работа и секогаш ќе ја сакам… речиси пет декадентни и вкусни децении. Ви благодарам!”- рече Coverdale по повод прошталната турнеја.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда, 24-ти ноември во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk по следниве цени и категории:

ПАРТЕР: 1.500 денари
ФАН ПИТ: 2.000 денари

Големите одат со стил, а концертот на WHITESNAKE е нешто што не смеете да го пропуштите во Скопје- за последен пат!

Одиме понатаму,
Авалон ПродукцијаYou may also like the following events from Avalon Produkcija:

Tickets

Tickets for WHITESNAKE во Скопје @ 12.07.2022 can be booked here.

Get Tickets

Search by related topics in Skopje
Event Photos
Hosted by
About The Host: Официјална фејсбук страница на Авалон Продукција www.avalon.mk
Website Link: http://www.avalon.mk
Are you the host?
Nearby Hotels Stadion Na ARM, ,Skopje, Republic of Macedonia, Skopje, Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
Report a problem ?

Event Information

Date & Time

Tue Jul 12 2022 at 09:00 pm
Add to Calendar

Location

Stadion Na ARM, ,Skopje, Republic of Macedonia, Skopje, Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of

Advertisement
Advertisement
Event Marketing