Events in Espoo Add Event

Teatteri Tuike: Kummallinen kahvila Tue Oct 27 2020 at 11:15 am Sellosalin lastentapahtumat, Soittoniekanaukio 1 a, Espoo, Finland
Keinutan kaikua - suomalaisranskalainen liedmatinea Tue Oct 27 2020 at 02:30 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Maksuton saattohoidon vapaaehtoisten Starttikoulutus Espoossa Tue Oct 27 2020 at 06:00 pm Helsingintie 10, FI-02700 Kauniainen, Suomi, Espoo, Finland
Ihanat yrtti-illat Espoossa Wed Oct 28 2020 at 06:30 pm Espoo, Tapiola, Finland
Kummituskekkerit, syksy 2020 Thu Oct 29 2020 at 11:00 am Teatteri Hevosenkenkä, Juhannusmäki 2, Espoo, Finland
Karamzinin kahvihetki: Salonkimusiikkia Sibeliuksesta Debussyyn Thu Oct 29 2020 at 02:00 pm Lasten kulttuurikeskus Aurora, Espoo, Finland
Rajaton syksy Thu Oct 29 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Olli Soikkeli Trio Fri Oct 30 2020 at 05:30 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Kummajaiset x RoboDay Sat Oct 31 2020 at 06:00 pm Lasten kulttuurikeskus Aurora, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
Luonnonlaki-dokumenttielokuva ja keskustelutilaisuus Wed Nov 04 2020 at 07:00 pm Sellon kirjasto / Sellobiblioteket / Sello Library / Библиотека Селло, Leppävaarankatu 9, Espoo, Finland
Maija Vilkkumaa akustisesti Wed Nov 04 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
HUBA HUBA -festivaali Fri Nov 06 2020 at 10:00 am Lasten kulttuurikeskus Aurora, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Iiro Rantala Flock Fri Nov 06 2020 at 07:00 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Aikuisten lepolounge: Mindfulness Fri Nov 06 2020 at 07:00 pm Lasten kulttuurikeskus AuroraJärvenperäntie 1-3, 02940 Espoo, Finland, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
Etnosoi! Lalala Napoli (FR) Konsertti siirtyy Fri Nov 06 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Sibelius-tarina Mon Nov 09 2020 at 11:00 am Espoon kulttuurikeskus, Kulttuuriaukio 2, Espoo, Finland
Tenavakino: Pulpettikinon lyhytelokuvanäytös Tue Nov 10 2020 at 10:15 am Lasten kulttuurikeskus Aurora, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
Iltapäiväelokuva: Olen suomalainen Tue Nov 10 2020 at 02:30 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Kuukauden ilmaisnäytös: Vetelehtijät Thu Nov 12 2020 at 07:30 pm KannuKino, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Mika Mylläri Quintet Fri Nov 13 2020 at 05:30 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Sointi Jazz Orchestra - Levynjulkaisukonsertti Fri Nov 13 2020 at 08:00 pm Espoon kulttuurikeskus, Kulttuuriaukio 2, Espoo, Finland
Soap & Essential oils 14.11. Sat Nov 14 2020 at 12:00 pm Eteeriset öljyt by Satumainen Elämä, Kiulutie 12 b, 02770 Espoo, Finland, Espoo, Finland
Air jooga Advanced Workshop 2,5h Sat Nov 14 2020 at 01:00 pm Yoga Nordic - Espoo, Mankkaantie 2-4, Espoo, Finland
Healing Yoga & syvärentoutus Sat Nov 14 2020 at 03:00 pm Yogaroom Lumo, Finnoonlaaksontie 2, Espoo, Finland
Nukketeatteri Sytkyt: Seitsemän veljestä Wed Nov 18 2020 at 10:15 am Lasten kulttuurikeskus Aurora, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
Tuomo & Markus feat. Verneri Pohjola Wed Nov 18 2020 at 07:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Joonas Haavisto Trio Fri Nov 20 2020 at 05:30 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Sydänkohtauksia - eli näin tehtiin Kummisetä Sun Nov 22 2020 at 06:00 pm Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland, Espoo, Finland
Karamzinin kahvihetki: Saariston säveliä Wed Nov 25 2020 at 03:00 pm Lasten kulttuurikeskus Aurora, Espoo, Finland
Kasmir Wed Nov 25 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Vauvateatteri - Ensimmäinen koti Fri Nov 27 2020 at 10:15 am Etsi lippuja, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Kari Ikonen solo feat. Mikko Hassinen Fri Nov 27 2020 at 05:30 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Petteri Sariola Sat Nov 28 2020 at 07:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Teatteri Taimine: Onnen manifesti Tue Dec 01 2020 at 11:00 am Sellosalin lastentapahtumat, Soittoniekanaukio 1 a, Espoo, Finland
Pikku Papun Orkesteri Fri Dec 04 2020 at 10:00 am Sellosalin lastentapahtumat, Soittoniekanaukio 1 a, Espoo, Finland
Lämpiöklubi: Ursus Factory Fri Dec 04 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Hannusmetsän luontopolku (3,5km) Sat Dec 05 2020 at 11:00 am Hannuntie, FI-02360 Espoo, Suomi, Espoo, Finland
Lasten lauantai: Pikku Papun Orkesteri Sat Dec 05 2020 at 02:00 pm Sellosalin lastentapahtumat, Soittoniekanaukio 1 a, Espoo, Finland
Mentalisti Pete Poskiparta Wed Dec 09 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Karamzinin kahvihetki: Musiikillinen joulupöytä Thu Dec 10 2020 at 03:00 pm Lasten kulttuurikeskus Aurora, Espoo, Finland
Reiki 2 -kurssi joulukuussa Espoossa Sat Dec 12 2020 at 03:00 pm Kivenlahti, 02320 Espoo, Finland, Espoo, Finland
Lumiukko-elokuva Tue Dec 15 2020 at 10:30 am Sellosalin lastentapahtumat, Soittoniekanaukio 1 a, Espoo, Finland
Iltapäiväkonsertti: Jouluisia lauluja ja liedejä Tue Dec 15 2020 at 02:30 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, Espoo, Finland
Herra Heinämäen Lato-orkesteri Thu Dec 17 2020 at 07:00 pm Espoon kulttuurikeskus, Kulttuuriaukio 2, Espoo, Finland
Seimiyö joulukonsertti Thu Dec 17 2020 at 08:00 pm Sellosali, Soittoniekanaukio 1 A, 02600 Espoo, Finland, Espoo, Finland
April Jazz Club + WeeGee: Johanna & Mikko Iivanainen Duo Fri Dec 18 2020 at 05:30 pm WeeGee Näyttelykeskus, Ahertajantie 5, Espoo, Finland
Aarrekarttakurssi enkeleiden kanssa (Espoo/Kauniainen) Sat Jan 02 2021 at 01:00 pm Sanni Nevalainen, Valon Voima & Ilo, Sanni Nevalainen, Merivirta 13 A 10, 02320 Espoo, Finland, Espoo, Finland
Satu Sopanen ja Tuttiorkesteri: Juhlatuulella Sat Apr 10 2021 at 01:00 pm Espoon kulttuurikeskus, Kulttuuriaukio 2, Espoo, Finland
Red Nose Company: Juoksuhaudantie Wed Apr 21 2021 at 07:00 pm Teatteri Hevosenkenkä, Juhannusmäki 2, Espoo, Finland
LauantaiPajatus: Taidegrafiikkaa Sat May 15 2021 at 10:00 am Lasten kulttuurikeskus Aurora, Järvenperäntie 1-3, Espoo, Finland