X
Search results for:
No result found! Try with different keywords!
Users
Organizers
Events
Advertisement
Oh Snap, this is a past event! 😵

Do you want to get notified when this event happens again?

Tanssitaiteen laitoksen 30-vuotisjuhlat

Advertisement

Tanssitaiteen laitoksen 30-vuotisjuhlat


Laitathan 21.9.2013 kalenteriin, sillä haluamme juhlia silloin Tanssitaiteen laitoksen 30-vuotista historiaa kaikkien teidän vanhojen ja nykyisten opiskelijoiden ja opettajien kanssa! Luvassa on rento illanvietto, jonka ohjelmaan jokainen pääsee mukaan tekijänä, kokijana tai katsojana.

Lisätietoa kevään aikana täällä Tanssitaiteen laitos 30 v. – ryhmässä.

Lähetäthän myös sähköpostiosoitteesi ja halutessa kotiosoitteen kutsun lähetystä varten tuottaja Nina Nummiselle, bmluYSAhIG51bW1pbmVuIHwgdGVhayAhIGZp

Tanssitaiteen laitoksen opiskelijat vuosikursseittain:
Tanssitaide 1983 aloittaneet
Anttila Päivi (os. Talasterä)
Heinonen Marjaleena
Helisten Tiina
Järnefelt Jonna
Järvinen Päivi
Kitti Eevamari
Liikanen Maija-Leena
Paunio Tuija (os. Savolainen)
Pulkkinen Jyri
Raatikainen Arja
Rantanen Tuovi
Salo Henriikka
Soini Katri
Tenhula Ari
Tielinen Satu
Tuominen Tarja

Tanssitaide 1984 aloittaneet
Jalkanen Tiina
Kivilahti Kati
Kuula Heli
Lehtola Anna-Leena (ent.Mähönen)
Merisalo Marja
Ranta Veli-Matti
Rantala Leila
Vikstedt Antti

Tanssitaide 1986 aloittaneet
Airaksinen Anna
Appelberg Magnus
Bjurström Marco
Heiskanen Marko
Hupponen Maria
Kleemola Marjo
Klemola Mia
Kuorelahti Harri
Kuusisto Lotta
Laakso Sari
Lakso Sari
Nuora Unto
Rouhiainen Leena
Räsänen Riikka
Sormunen Ville
Veijalainen Susanna
Vähäpassi Sara

Tanssitaide 1987 aloittaneet
Aaltokoski Alpo
Alanne Esa
Karjalainen Anna
Kokki Sirkku
Korhonen Titta
Kukkonen Jari
Lievonen Jarkko
Lukkarinen Sari
Muuronen Susanna
Punkki Raisa
Saarinen Marko
Sipponen Minna
Tuohino Heli
Unho Leenamari
Vilhu Oihonna

Tanssitaide 1988 aloittaneet
Aura Johanna
Haaparinne Carola
Hammarén Mikko
Hauru Jarmo
Heikkinen Marketta
Jokela Juha
Lehtonen Katariina
Leppänen Kirsi
Matheson Nicole
Moilanen Tuija
Muranen Taisto
Nikkanen Katja
Nurminen Susanna
Rankanen Maarit
Saarinen Juho
Simola Eeva-Maria
Valkeemäki Anita
Vartiainen Sami

Tanssitaide 1990 aloittaneet
Gomez Diaz Sandra
Backlund Mika
Brotherus Hanna (ent. Saloheimo)
Hanttu Maria (os. Nuotio)
Kahila Katariina
Korsberg Kaisa
Loponen Timo
Lähdesmäki Kai
Löytynoja Marjo
McAlester Katarina
Pajala Hanna
Romppanen Liisa
Savolainen Hanna-Marja
Tienari Satu
Urvas Sanna (ent. Hast)
Vainikainen Minna

Tanssitaide 1991 aloittaneet
Haapamäki Sari
Heiskanen Simo
Hietakangas Juha
Kallas Outi
Kallio Kati
Karhumaa Mia
Koskiahde Leena
Lukkari Jatta
Malviniemi Mia
Munkberg Heidi
Puolanto Minna (os. Kokkonen)
Ruotoistenmäki Suvi
Valgma Kadi
Viitamäki Nina
Wingren Tove

Tanssitaide 1992 aloittaneet
Frösén Laura
Huttunen Jonna
Juntti Virpi
Järvinen Hely
Järvinen-Overton Outi
Kekoni Petri
Kumpuniemi Anniina
Kyytinen Teemu
Leino Sanna (os. Pitkänen)
Marja-Aho Janne
Nousiainen Jussi
Saaranen Jaana
Roosa-Johanna Ikäheimo (os. Seppänen)
Veijalainen Anna

Tanssin koulutusohjelmassa 1994 aloittaneet
Haapala Jyrki
Halttunen Satu
Hilli Sofia
Koskela Sanna
Kääriäinen Rami
Laitinen Jenni
Luhtanen Tuomo
Marsalo Juha-Pekka
Nevanlinna Vera
Orpana Mikko
Rask Juri
Saastamoinen Kirsi
Silander Kaisa
Tavela Pia
Virtanen Teppo

Tanssin koulutusohjelmassa 1995 aloittaneet
Ekqvist Petri
Hahl Leena
Kairamo Laura
Keskinen Pia
Knif Carl
Koskela Piia
Laakkonen Marjo
Laukkonen Jenni
Pylkkänen Laura
Rantanen Johanna
Rönkkö Reetta
Sarell Nadja
Sunila Ruusu
Vendl Sönam (ent. Matos)

Tanssin koulutusohjelmassa 1996 aloittaneet
Eiskonen Jonna
Haapaniemi Tommi
Haarahiltunen Jani
Halonen Joona
Hiekkaranta Anne
Hölttä Kaisu
Immanen Niina
Immonen Riku
Kivelä Jenni
Lindfors Nina
Poutanen Kare
Terävä Sari
Tiitinen Inka

Koreografin maisteriohjelmassa 1997 aloittaneet
Keinänen Johanna
Orpana Mikko
Pahkinen Metsälintu
Saastamoinen Kirsi
Tuovinen Minna

Tanssijan maisteriohjelmassa 1997 aloittaneet
Haapala Jyrki
Halttunen Satu
Hilli Sofia
Laitinen Jenni
Leinonen Susanna
Luhtanen Tuomo
Nevanlinna Vera
Tavela Pia
Virtanen Teppo

Tanssin koulutusohjelmassa 1998 aloittaneet
Kauppila Ari
Kellokumpu Simo
Korhonen Hanna
Lahti Tuomas
Manner Katri
Niemi Eeva Kaisa
Palmgren Sari
Rekola Satu
Saivosalmi Maria
Toivonen Janne
Tyni Pauliina
Vaimala Terhi

Koreografin maisteriohjelmassa 1998 aloittaneet
Ekman Johanna

Tanssijan maisteriohjelmassa 1998 aloittaneet
Hahl Leena
Keskinen Pia
Koskela Piia
Laakkonen Marjo
Laukkonen Jenni
Pylkkänen Laura
Rönkkö Reetta
Sarell Nadja
Sunila Ruusu

Tanssin koulutusohjelmassa 1999 aloittaneet
Hämäläinen Mikko
Janatuinen Ulla
Kaukoranta Akseli
Kiviluoto Maija
Koistinen Milla
Koskinen Riku
Kuisma Tanja
Muilu Eeva
Nordberg Otto Samuli
Raipala Iiris Päivykkä
Ristolainen Jukka
Sunila Marko
Willman-Matosic Marjaterttu

Koreografin maisteriohjelmassa 1999 aloittaneet
Kivelä Jenni
Rajala Anu Liise
Risu Liisa
Terävä Sari
Tiili Arja

Tanssijan maisteriohjelmassa 1999 aloittaneet
Haapaniemi Tommi
Halonen Joona
Hiekkaranta Anne
Knif Carl
Lindfors Nina
Lundberg-Jansson Frida
Saukkonen Paula
Tiitinen Inka

Tanssin koulutusohjelmassa 2000 aloittaneet
Hakala Esko
Hakulinen Heini
Ikola Johanna
Kauppila Eevamaija (os.Markkanen)
Korhonen Jussi
Koskinen Sini
Launis Kaisa
Lehmuskallio Lilja
Meklin Heli
Nieminen Antti
Reinikka Jaana
Saikkonen Sakari
Simola Jaakko
Sutinen Esete
Vesterinen Eero

Koreografin maisteriohjelmassa 2001 aloittaneet
Kauppinen Hanne
Kellokumpu Simo
Palmgren Sari
Paloniemi Matti
Pirhonen Reetta-Kaisa

Tanssijan maisteriohjelmassa 2001 aloittaneet
Eiskonen Jonna
Herhi Mirja-Liisa
Hyvärinen Reetta
Klevering Jaana
Koivula Saara
Koutonen Anne
Lahdenperä Soile
Manner Katri
Niemi Eeva Kaisa
Oinonen Kirsi
Saivosalmi Maria
Vaimala Terhi

Tanssin koulutusohjelmassa 2002 aloittaneet
Heino Mikko Ilmari
Koistinen Saku Juhani
Kovamäki Sara Matleena
Mandelin Jarkko Kristian
Paatos Ville Juhani
Paloniemi Mikko Juhani
Pietiläinen Laura Pauliina
Pirinen Pilvi Elina
Rignell Jenna Ilona
Saarelainen Jari Petteri
Seppänen Antti Erno Sakari
Tegelman Vera Selene
Tirri Sanni Tuulikki
Urpilainen Jenni Karoliina

Koreografin maisteriohjelmassa aloittaneet
Kokkonen Ilkka
Masalin Heidi Maria
Muilu Eeva Maija
Nordberg Otto Samuli
Talonen Virva Johanna

Tanssijan maisteriohjelmassa 2002 aloittaneet
Hänninen-Pekurinen Maija-Liisa
Janatuinen Ulla Riikka
Karlsson Sofia Linnéa
Katinas Andrius
Kaukoranta Akseli
Kiviluoto Maija Leena
Koistinen Milla Maria
Korhonen Hanna Marjaana
Kuisma Tanja Katriina
Raipala Iiris Päivykkä
Rapp Anna-Karin
Rekola Satu Helena
Riekkinen Miika Petteri
Saari Timo Tapani

Tanssin koulutusohjelmassa 2003 aloittaneet
Hannula Marja
Jokio Jaakko
Kitti Unna
Kivioja Elina
Kourkia Leila
Lehtovaara Veli
Norppa Laura
Punkeri Kati (os.Kangasharju)
Ruusuvuori Kirsi
Töyrylä Saara
Varstala Panu
Vesterinen Laura
Voutilainen Aino

Koreografin maisteriohjelmassa 2003 aloittaneet
Hoisko Maija
Kauppila Ari
Koskinen Riku
Meklin Heli
Simola Jaakko

Tanssijan maisteriohjelmassa 2003 aloittaneet
Aromaa Kirsi
Ikola Johanna
Launis Kaisa
Lehmuskallio Lilja
Repo Sini (os.Koskinen)
Stattin Malin
Sutinen Esete
Vainonen Tiia
Vanaga Agnese

Tanssin koulutusohjelmassa 2004 aloittaneet
Ahokas Emmi
Alakunnas Kimmo
Ettala Otto
Jokinen Satu (os.Kivinen)
Junttila Saara
Jylhä Harri
Lommi Natasha
Louhio Pekka
Majaniemi Jouni
Pajunen Anne
Raitanen Mika
Räisänen Elina
Salminen Kreeta
Salminen Pälvi
Taavitsainen Katja-Maria
Tarvainen Jukka

Koreografin maisteriohjelmassa 2005 aloittaneet
Kerola Sampo
Mandelin Jarkko
Pietiläinen Laura
Riikonen Kira

Tanssijan maisteriohjelmassa 2005 aloittaneet
Aaltonen Mikael
Alitalo Sonja
Hakala Esko
Huovila-Währn Taina
Koistinen Saku
Kovamäki Sara
Paloniemi Mikko
Pentti Liisa
Pirinen Elina
Priha Linda
Seppänen Antti
Tegelman Vera
Tirri Sanni
Urpilainen Jenni

Tanssin koulutusohjelmassa 2006 aloittaneet
Aspvik Janne
Castren Anu
Huhtala Ida
Larsson Johanna
Lindfors Sonya
Lommi Misa
Löppönen Heini
Manninen Elina
Nieminen Jaakko
Pietikäinen Liisa
Rantala Eeva
Riik Samuli
Sarajärvi Henri
Sihvola Sulevi
Virkamäki Pauliina
Vuorela Marja-Sisko
Yli-Viikari Outi

Koreografin maisteriohjelmassa 2006 aloittaneet
Mamia Nina
Nurmio Maija
Sihvola Sanni
Tsolis Sofia
Varstala Panu

Tanssijan maisteriohjelmassa 2006 aloittaneet
Hauta-aho Elina
Heino Mikko
Karttunen Jari
Kitti Unna
Kourkia Leila
Mustakallio Jutta
Norppa Laura
Rignell Jenna
Rissanen Anni
Töyrylä Saara
Vepsäläinen Heli
Vesterinen Laura
Voutilainen Aino

Koreografin maisteriohjelmassa 2007 aloittaneet
Alakunnas Kimmo
Lehtovaara Veli
Mustonen Anna
Rajakangas Janina
Taavitsainen Katja-Maria

Tanssijan maisteriohjelmassa 2007 aloittaneet
Ahokas Emmi
Gudaviciute Raimonda
Harjunpää Leena
Häyrynen Elina
Junttila Saara
Koskitalo Ahto
Kuokkanen Terhi
Majaniemi Jouni
Pajunen Anne
Puukka Elina
Räisänen Elina
Salkoaho Liina
Salminen Pälvi
Tarvainen Jukka

Tanssin koulutusohjelmassa 2008 aloittaneet
Hurme Saara
Kainulainen Maija
Kasper Jyrki
Lehtinen Laura
Liikola Katri
Lommi Aksinja
Palmio Arttu
Prokhorova Maria
Sointu Linda
Suontausta Outi
Turpeinen Oskari
Vega Arguello Mariano

Koreografin maisteriohjelmassa 2009 aloittaneet
Häkkinen Anna-Maria
Karttunen Jyrki
Lindfors Sonya
Partanen Jarkko

Tanssijan maisteriohjelmassa 2009 aloittaneet
Jääskeläinen Anniina
Korosuo Kati
Kovanen Jaana
Pesonen Kaisa
Pietikäinen Liisa
Rantala Eeva
Väänänen Mirva

Tanssin koulutusohjelmassa 2010 aloittaneet
Autio Maria
Giordani Sanni
Girod Elias
Heiskanen Panu
Huhtakallio Soili
Karttunen Minna
Lindberg Veronika
Mikkola Tuomas
Mönkäre Hanna
Niiniketo Viivi
Näkki Iiro
Rinnetmäki Satu
Siipola Sini
Tuovila Elisa
Turunen Teemu
Wäänänen Arttu

Tanssijan maisteriohjelmassa 2011 aloittaneet
Gomez Diaz Sandra
Koponen Marja
Lommi Aksinja
Lähteenmäki Carita
Oikkonen Liisa
Palmio Arttu
Sallinen Katja
Simola Sofia
Suur-Hamari Heidi
Väätäinen Ulla

Koreografin maisteriohjelmassa 2011 aloittaneet
Herrala Satu
Lehtinen Laura
Liikola Katri
Raatikainen Kati

Tanssin koulutusohjelmassa 2012 aloittaneet
Alatupa Miika
Arppo Krista
Iduozee Ima
Kauhanen Anna
Keisanen Elisa
Koskinen Anni
Kupari Anna
López-Lehto Sebastian
Luomala Joonas
Markkula Outi
Naukkarinen Anne
Näkki Iiro
Pienmunne Justus
Purovaara Elja
Poropudas Pinja
Similä Sami
Tavi Kristiina



Liked this event? Spread the word :

Map Teatterikorkeakoulu, Haapaniemenkatu 6, Helsinki, Finland
Loading venue map..
Event details from Report a problem

Are you going to this event?

Advertisement