Search results for:
No result found! Try with different keywords!
Users
Organizers
Events

Upcoming Workshops in Esbjerg

Today

Skrivenat i Esbjerg

SDU Esbjerg , Niels Bohrs Vej 9-10, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Thu Mar 21 2019
03:30 pm to 08:00 pm

Liberal sundhedspolitik // v. Maria Lagoni

Finsensgade 23 , 6700 Esbjerg, Danmark, Esbjerg, Denmark

Thu Mar 21 2019
07:00 pm to 09:00 pm

Mar 23 2019

Gammel Elevfest

Esbjerg Gymnasium , Spangsbjerg Møllevej 310, 6705 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Sat Mar 23 2019 at 06:00 pm to Sun Mar 24 2019 at 12:00 am

Mar 25 2019

Gratis - Wellness og forkælelse

Skolebakken 10D , 6700 Esbjerg, Danmark, Esbjerg, Denmark

Mon Mar 25 2019
07:00 pm to 09:00 pm

Mar 26 2019

Kvindekraft - workshop

Find Tickets , Esbjerg

Tue Mar 26 2019
06:00 pm to 08:30 pm
Advertisement.

Mar 30 2019

Krop og Sind dag

X-perimentet , Kronprinsensgade 24, baghuset, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Sat Mar 30 2019
10:00 am to 04:00 pm

Yin workshop 30 marts kl 10.00-12.30

proyoga.dk , kongensgade 115 6700 esbjerg, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Sat Mar 30 2019
10:00 am to 12:30 pm

Total hygge boulder

Boulder Hulen , strandby kirkevej 36, 6705 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Sat Mar 30 2019 at 05:00 pm to Sun Mar 31 2019 at 01:00 am

Mar 31 2019

Lær selvkærlig ansigtsmassage

Skolebakken 10D , 6700 Esbjerg, Danmark, Esbjerg, Denmark

Sun Mar 31 2019
09:30 am to 11:30 am

Apr 01 2019

Første hjælp til eksamen

Ungdomsliv , Danmarksgade 26 B, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Mon Apr 01 2019
06:00 pm to 08:00 pm

Apr 02 2019

How to master job interviews!

Centralbiblioteket I Esbjerg , Nørregade 19, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Tue Apr 02 2019
10:00 am to 12:30 pm

CV-workshop

Niels Bohrs Vej 8 , 6700 Esbjerg, Danmark, Esbjerg, Denmark

Tue Apr 02 2019
03:15 pm to 06:00 pm

Apr 04 2019

Danish Tax Seminar in Esbjerg

Esbjerg Kommunes Biblioteker , Esbjerg, Denmark

Thu Apr 04 2019
04:00 pm to 07:00 pm

Apr 09 2019

Kan man blive smuk af at drikke urtete?

Skolebakken 10D , 6700 Esbjerg, Danmark, Esbjerg, Denmark

Tue Apr 09 2019
06:00 pm to 08:00 pm

Apr 20 2019

Kvindekraft - workshop

Din Vej - med Maja Gunhild Joensen , Spangsbjerggade 44, 6700 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Sat Apr 20 2019
10:00 am to 12:30 pm

Apr 25 2019

Workshop: Skriv godt til LinkedIn

Hundebøl Hamann Aps , Stenhuggervej 7A, 6710 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Thu Apr 25 2019
07:30 am to 11:30 am

Apr 27 2019

Access Facelift™ kursus m/Helle Rannes

Esbjerg , nøjagtig adresse kommer senere, Denmark

Sat Apr 27 2019
09:00 am to 03:00 pm

May 01 2019

Culture training for AAU staff - module 3

Niels Bohrs Vej 8 , 6700 Esbjerg / Meeting room F114, Esbjerg, Denmark

Wed May 01 2019
08:00 am to 10:30 am

May 09 2019

Banking, Pension, property purchase & Investment in Denmark

Frøs Sparekasse , Gl. Vardevej 241, 6715 Esbjerg, Denmark, Esbjerg, Denmark

Thu May 09 2019
03:30 pm to 05:30 pm


Filters: