Search results for:
No result found! Try with different keywords!
Users
Organizers
Events

MILK RUNNING Vol. 1 Halvmarathon - Rundeløb og Walk

MILK RUNNING Vol. 1 Halvmarathon - Rundeløb og Walk


Halvmarathon - Rundeløb og Walk i Østerådalen i Aalborg.
Unik medalje til alle distancer og fede lodtrækningspræmier til de heldige.

Tid:
D. 17. marts 2019.

Start:
Kl: 10.00
Info kl: 9.45.

Sted:
Der løbes i Østerådalen i Aalborg.
Over Kæret 9, 9000 Aalborg.
Start og slut ved infohuset. (Indkørsel og parkering af Over Kæret)

Der er tale om et løb efter princippet Cannonball, hvor man selv er ansvarlig for tidtagning, dog vil der være stopur ved mål.
Der vil blive løbet efter klub 100 halvmarthons regler.
Løbet vil blive slået op på: Motionsløb.dk og milkrunning.dk

Ruten:
Der løbes runder af 5 km på flad rute, med prolog for HM-løberne.
5 km walk er også muligt og også unik medalje til denne distance.
Trafikfri rute.

Distancerne:
Halvmarathon og rundeløb a 5 km og 5 km Walk.

Forplejningen:
Der vil være forplejning i start/mål, som vil bestå af vand, sodavand, cacao, slik, chips og frugt.
Depotet passeres ved hver runde.

Prisen:
Pris uanset distance: 100 kr. Prisen vil dække startgebyr, forplejning, medalje, diplom og lodtrækningspræmier.

Tilmelding:
Tilmelding kan ske på SMS til mobil nr: 91552916 eller her på facebook i messinger eller ved at skrive en mail til Y2FtaWxsZSAhIG1pbGsgfCBtZSAhIGNvbQ==, med navn og distance.
Herefter vil du modtage mail med mobilnr. til mobilpay, hvor pengene indbetales.
Man er først registeret når pengene er indsat på kontoen.

Der er toiletter i infohuset, men ingen bademuligheder.
Bagageopbevaring på eget ansvar.

Efter løbet kan du på milkrunning.dk finde resultatliste, billeder og diplom til udskrivning.

Sponsorerne er:
Topo Athletic.dk
Thoni Mara.dk
Runnerschoice.dk
Mo Massage.dk
Løb Med Naturligløb.dk (startnumre til trailløb)
Traillife.dk
Nordjyske Bank

Medaljerne er lavet på en 3D printer fra:
3DEKSPERTEN - Din 3Dprinter specialist.


DELTAGERLISTE:

5km Walk:
Lene Bermann
HM Knudsen
Hjalte Møller
Marie Frederikke Mommer
Lea Frederikke Mommer
Pernille Albrechtsen
Susanne Jørgensen
Lotte Bertelsen
Karen Marie Olsen
Signe Zimmer
Tina Kristensen
Clara Lykke Levo
William Ørnbøll Bermann
Kirsten Skovrup


5km:
Betina Juel Christensen
Helle Faber
Mette Vilmar
Louise Pedersen
Amalie Stewart-Bermann
Emma Kiesbye Holm
Dea Krogh Larsen
Emilie Morberg
Sofie Bøgeskov Jakobsen
Line Nordberg Hansen
Malene Lybech Perslow
Nanna Finne Skovrup
Johanne Markvad
Anne-Marie Carlsen

10km:
Liselotte Kristensen
Marianne Mortensen
Anne-Louise Nygaard Sadek
Susanne Hørsted Poulsen
William Dalsgaard Christensen
Ninna Dalsgaard Christensen
Rikke Christensen
Kirsten Aarup Holm
Christina Holm Jensen
Tanja Andersen
Carsten Lund
Allan Krogh
Asbjørn Andersen
Rikke Hedegaard
Kamilla Munkholt Jensen
Cathrine Allentoft
Charlotte Mortensen
Gry Christine Cassøe
Rune Cassøe
Henriette Jonstrup
Mads Sejer
Louise Mørch Skøt
Kristine Neve Enggaard
Maja Diget
Jonas Gelardi Madsen

15km:
Helle Hedin
Maiken Pedersen
Ida Kristensen
René Kristensen

21km:
Ole Sommer Vestergård
Henrik Møller
Mads Riishøj
Cindie Væver Bjerregaard
Tommy "Sofabøllen" Fishman
Mette Søgaard
Betina Amdisen Røjen
Martin “Mo Massage” Olsen
Mads Hartvigsen
Kim Nielsen
Lars Søndergaard
Martin Uttrup
Lisbeth Skytte Laursen
Vivian Hald Stisen
René Rico Thomsen
Maibritt Eberhard
Annette Holm Kirk
Martin Nielsen
Tanya Olesen
Asger Milborg
Dennis Thomsen
Elisa Rasmussen
Jutta Futrup Mogensen
Erik Fredborg
Tina Leifsgård
Thomas Birch
Claus Møller
Morten Grøndahl Nielsen
Dennis Justesen
Niels Kristensen
Per Kristensen
Dorte Holmstrøm
Claus Jørgensen
Kaj Christensen
Jonas Chr. Olsen
Brian Busk
Anne Mette Vajhøj
Maria Paaske
Steffen Aamann
Tim Laursen
Christina Ambrosius
Claus Laursen
Lonnie Christensen
Peter Munch
Morten Thøgersen
Jens F Jensen
Ulla Markvard Mortensen
Rene Kronborg
Ole Kristensen
Lene Juncher
Jørgen Juncher
Romana Kristensen
Jonas Lyberth Pedersen
Lotte Baisgaard
Rikke Ahrenst
Peter Hall
Anita Larsen
Michael Mørch Skøt
Kaj B Hunderup
Frank Knoop
Rasmus Stig Andersen
Kim Hedegaard Nielsen
Dorthe Handberg Svendsen
Flemming Bach Moesgaard Leth
Jesper Bjørn
Allan Sørensen
Pia Rasmussen
Anders Rasmussen
Vita Klimsmann
Søren Klinsmann



Map Over Kæret 9, Aalborg, Denmark
Loading venue map..
Report a problem

Are you going to this event?

More Events in Aalborg

Explore More Events in Aalborg